понедельник, 13 октября 2014 г.

Студенти пишуть Вікіпедію

В українській Вікіпедії є спеціальний програмний модуль для викладачів ВНЗ, покликаний допомагати інтегрувати написання Вікі-статей у навчальний процес як одну з форм самостійної роботи студентів, частково або повністю замінюючи традиційні письмові роботи.

Така практика поширена, зокрема, у США і Канаді, де з 2010 року близько 8 тисяч студентів писали до Вікіпедії у рамках навчального процесу.

Написання статей до Вікіпедії має ряд переваг над паперовими роботами:
  • підвищує значущість роботи студента, адже його стаття може бути корисною великій кількості людей
  • студенти вчаться писати в енциклопедичному стилі, де основну роль відіграють факти
  • посилання на авторитетні джерела
  • редагування Вікіпедії — це корисний досвід як для студента, так і для викладача, оскільки в Інтернеті існують тисячі сайтів, що працюють за технологією вікі
  • допомагає ефективніше виявляти плагіат, оскільки не лише викладач, а й спільнота редакторів, патрульних та адміністраторів Вікіпедії перевіряє статті на дотримання авторських прав, а також на відповідність стандартам енциклопедії
Власні оцінки фактів або ж ніде раніше не опубліковані наукові висновки студенти не повинні включати до статей Вікіпедії, кожна письмова робота студента передбачає етап, який полягає в систематизації відомостей про наявні дослідження у тій чи іншій сфері. Саме ця робота може вилитись у якісну Вікі-статтю.

Більше дізнатись про ініціативу співпраці з вищими навчальними закладами можна у Вікіпедії на сторінці Вікіпедія:Освітня програма.

Комментариев нет: