вівторок, 17 вересня 2013 р.

Бібліотечні ідеї - 2013

Різноманітну палітру найбільш сучасних та інноваційних послуг в українських бібліотеках, а також можливості поширення інформації про бібліотеки та їх послуги через соціальні медіа продемонстрував Марафон непересічних бібліотечних ідей-2013.

Що впало в очі?
Дуже багато бібліотек подали заявки у номінаціях, які стосуються соціальніих мереж. Бібліотеки мають сторінки або у Твіттері, або у Фейсбусі чи ВКонтакті, багато хто має свій канал у YouTube, а деякі бібліотеки встигають усюди)).

Найбільшу кількість заявок подала "Юношеская библиотека" (КРУ):
 1. Наймобільніша бібліотека/наймобільніший бібліотекар
 2. Майстер бібліотечної інфографіки
 3. Бібліотека ВКонтакті з користувачами
 4. Бібліотека у Фейсбусі
 5. Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube
 6. Найоригінальніша бібліотечна інновація року
Українська бібліотечна асоціація подала заявку на участь в конкурсі в трьох номінаціях:
 1. Бібліотечний піонер Pinterest-у
 2. Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube
 3. Бібліотека V Kontakti з користувачами 
Дуже мені сподобався розділ "Читання у мистецтві".
Державна бібліотека України для юнацтва теж подала декілька заявок, бо має цікавий досвід роботи у різних соціальних мережах, зокрема у Pinterest-у .

Можливості Твіттера у рекламуванні діяльності та інновацій бібліотеки реалізували Кіровоградська МЦБС та мікроблог@panbibliotekar.

Дуже багато різних бібліотек представило свої канали у YouTube: Кіровоградської МЦБС на YouTube, Донецького національного технічного університету , Центральної бібліотеки Стаханова, центральної бібліотеки ім. В.Г.Короленка КУ "ЦБС для доростлих Маріуполя" , Харківської обласної бібліотеки для юнацтва, Кремінської РЦБС , Херсонської обласної бібліотеки для дітей та ін.

Багато хто з бібліотек має сторінки у Facebook: Маріупольська міська бібліотека ім В.Г.Короленка, Херсонська обласна бібліотека для дітей, Сумська міська бібліотечна система та ін.

Мабуть чи не найбільшою популярністю серед бібліотек користується мережа ВКонтакті. Тут є сторінки бібліотеки Донецького національного технічного університету, яка розміщує інформацію про заходи бібліотеки, фотозвіти. Відкриті групи ВКонтакті "Вінницької Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки, центральної бібліотеки Сімферопольської районної ЦБСДитячої бібліотеки Сімферопольської районної ЦБС Дитячої обласної бібліотеки для дітей ім. КіроваЦМБ ім. І. П. Котляревського та ін.
Соціальні мережі бібліотеки використовують для популяризації своїх послуг, висвітлення роботи кружків, секцій та різноманітних проектів чи заходів: фотоклубу «Прекрасне поруч», міжнародного фотоблогу, веб-квестів, онлайн-ігротеки, проектів «Поетрі-слем онлайн» та "Бібліодача", випуску електронної 3D книги «Чтобы помнили…» , буктрейлеру «Фантазійна казка», веб-уроків бібліотеки, нової послуги вечірній абонемент і таке інше.

Декілька учасників предствавили інфографіку:
Футбол vs Бібліотека - в інфографіці показано особливості розвитку футболу та бібліотек у сучасній Україні, вказано на парадокс між реальними досягненнями та фінансуванням. Запорізька обласна бібліотека для юнацтва провела невеличке опитування серед молоді м. Запоріжжя та представила отримані результати у вигляді дизайнерської інфографіки. Ще одна інфографіка, яка наочно показує результати опитувань.

Дуже цікавий проект для використання у смартфонах, планшетах на базі ОС Android , IOS представила Дніпропетровська ЦМБ. Це така собі безкоштовна програма з розділами:
 • «Головний» (Інформація та контактні дані про Дніпропетровську ЦМБ), 
 • «Культурна мапа міста» (осередки культурних місць Дніпропетровщини: бібліотеки, театри, музеї, кінотеатри, визначні місця; з фотографіями, детальним описом, адресами й контактами, а також з можливістю знаходження цих місць по навігатору GPS). 
 • «Спитай у бібліотеки» (зв'язок з користувачами он-лайн, де вони зможуть задавати будь які питання). 
 • "ТОП -10 книжок місяця", де користувач зможе ознайомитися з топовими книжками місяця, переглянути анотацію, безкоштовно зможе завантажити демо-версію книги (4-5 сторінок). 

І головний, як на мене, претендент на перемогу - проект ДокШир, створений задля безперешкодного поширення ініціатив руху Відкритого доступу серед українських фахівців бібліотечної справи.

Результати конкурсу оголосять десь за тиждень, чекаємо.

Немає коментарів: