В українській Вікіпедії є спеціальний програмний модуль для викладачів ВНЗ, покликаний допомагати інтегрувати написання Вікі-статей у навчальний процес як одну з форм самостійної роботи студентів, частково або повністю замінюючи традиційні письмові роботи.
Така практика поширена, зокрема, у США і Канаді, де з 2010 року близько 8 тисяч студентів писали до Вікіпедії у рамках навчального процесу.
Написання статей до Вікіпедії має ряд переваг над паперовими роботами:
- підвищує значущість роботи студента, адже його стаття може бути корисною великій кількості людей
- студенти вчаться писати в енциклопедичному стилі, де основну роль відіграють факти
- посилання на авторитетні джерела
- редагування Вікіпедії — це корисний досвід як для студента, так і для викладача, оскільки в Інтернеті існують тисячі сайтів, що працюють за технологією вікі
- допомагає ефективніше виявляти плагіат, оскільки не лише викладач, а й спільнота редакторів, патрульних та адміністраторів Вікіпедії перевіряє статті на дотримання авторських прав, а також на відповідність стандартам енциклопедії
Власні оцінки фактів або ж ніде раніше не опубліковані наукові висновки студенти не повинні включати до статей Вікіпедії, кожна письмова робота студента передбачає етап, який полягає в систематизації відомостей про наявні дослідження у тій чи іншій сфері. Саме ця робота може вилитись у якісну Вікі-статтю.
Більше дізнатись про ініціативу співпраці з вищими навчальними закладами можна у Вікіпедії на сторінці Вікіпедія:Освітня програма.
Більше дізнатись про ініціативу співпраці з вищими навчальними закладами можна у Вікіпедії на сторінці Вікіпедія:Освітня програма.
Немає коментарів:
Дописати коментар