середа, 23 вересня 2020 р.

Чотири простори бібліотеки: модель діяльності

ВГО Українська бібліотечна асоціація презентувала бібліотечній спільноті електронний посібник «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності» з практичними рекомендаціями для створення в Україні бібліотек з низкою інноваційних сервісів та можливостей (ЗАВАНТАЖИТИ 11 МБ).

Посібник «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності» - це дієвий практичний інструмент, який може допомогти трансформувати бібліотеки в центри культури, освіти й спільнодії, де в мешканців буде можливість отримувати потрібні знання, розвивати творчі здібності й креативність, розкривати таланти та цікаво й з користю проводити вільний час. Наступний крок – реальні дії з реорганізації бібліотечних просторів.

Практичний посібник був розроблений в рамках проєкту «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», що реалізується ВГО Українська бібліотечна Асоціація (УБА) за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Партнерами проєкту є Фундація Дарини Жолдак, Асоціація об`єднаних територіальних громад, Міністерство культури та інформаційної політики України.

Над його розробкою працювала команда експертів з ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національної бібліотеки України Імені Ярослава Мудрого та дизайнери студії Arcite. Сам посібник знаходиться у відкритому доступі в онлайн-бібліотеці порталу "Децентралізація" та на сайті УБА. В ньому зібрана низка практичних порад щодо створення та наповнення чотирьох просторів інноваційної бібліотеки: навчання, натхнення, зустрічей та подій. Всі вони підкріплені прикладами інноваційних проєктів, які сьогодні реалізують бібліотеки в різних куточках України.

Нагадаємо, що найбільш активні бібліотекарі мають можливість отримати індивідуальну консультацію експертів щодо питань трансформації бібліотеки громади в сучасний простір. Для цього потрібно сформувати міні-команду та податися на конкурс із відбору учасників онлайн-форуму «Модель сучасної бібліотеки для ОТГ», який проходитиме 1 жовтня 2020 року на платформі ZOOM. Більше подробиць – на сайті ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Немає коментарів: