Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Станом на початок 2020 р. мій головний проєкт на цю тему.
Моніторинг впровадження рекомендацій ОЕСР щодо доброчесності…: Див. у темі 8 цього звіту добрий огляд заходів державної політики у сфері академічної доброчесності станом на початок 2019 р.
Дайте довідку про відсутність плагіату! (спойлер: прохання є абсурдним).
Фейсбук
Група “Академічна доброчесність та плагіат“. Усі новини теми тут!
Офіційне
Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату… (Лист МОН від 15.08.2018 р.) Автори — Олексій Панич, Олександр Малишев, Юрій Каганов.
Рекомендації та Глосарій з академічної доброчесності (Лист МОН від 23.10.2018 р.) Автори — Володимир Бахрушин, Євген Ніколаєв. Інше посилання. Ліпша верстка документа.
Аналітика
Ірина Єгорченко, Михайло Серебряков. Академічна доброчесність. Аналітичний звіт та рекомендації : аналітична записка. Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!», 2018.
Аналітична довідка за результатами досліджень практик академічної доброчесності у вищих навчальних закладах України. Міністерство освіти і науки України, Інститут освітньої аналітики, 2016.
Рижко О. Плагіат у соціальнокомунікаційному вимірі початку ХХІ
століття: природа явища та історія боротьби (докторська дисертація): текст дисертації, автореферат, відгуки офіційних опонентів.
століття: природа явища та історія боротьби (докторська дисертація): текст дисертації, автореферат, відгуки офіційних опонентів.
Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017 / Переклад з англ. Інститут розвитку освіти. Київ : Таксон, 2017. 184 с.
Книжки, брошури
Академічна чесність як основа сталого розвитку університету / Міжнарод. благод. Фонд “Міжнарод. фонд. дослідж. освіт. політики”; за заг. ред. Т. В. Фінікова, А. Є. Артюхова – К.; Таксон, 2016. – 234 с.
Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед молодих вчених : кол. моногр. / за заг. ред. Н. Г. Сорокіної, А. Є. Артюхова, І. О. Дегтярьової. – Дніпро : ДРІДУ НАДУ, 2017. – 170 с. Див. тут про сумнівну доброчесність цього видання.
Савенкова Л., Чуканова С. Навчання студентів академічній доброчесності у бібліотеці ВНЗ: методичні поради. — К.: Українська бібліотечна асоціація, 2016. Інше посилання.
Якуніна Н. В., Чинюк А. А., Руденко Я. В. Основи формування культури академічної доброчесності в бібліотеці : інформаційний огляд. К.: УБА, 2016.
Козьменко С. Гамбургский счёт. — Книга первая: Руководство по написанию и защите диссертаций. — Сумы: ИТД “Университетская книга”; ИКК “Деловые перспективы”, 2007. — 352 с.
Видання і матеріали Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Звіт за результатами проекту «Академічна культура українського студентства: основні чинники формування та розвитку» (соціологічне дослідження 2015 р.).
Інфографіка для школярів (і не тільки) “Зрозуміло про академічну доброчесність“. За цим посиланням див. першу версію цієї інфографіки. Користуйтесь оновленою версією інфографіки, у ній подана більш коректна інформація. Ця сама інфографіка англійською мовою.
Довідник з академічної доброчесності для школярів (не надто якісний за змістом, адже містить окремі невірні твердження).
Системи виявлення текстових запозичень
Проект сприяння академічній доброчесності в Україні
Мотивація студентів до навчання як визначальна умова академічної доброчесності (результати дослідження CEDOS «Академічна доброчесність: стан та фактори впливу», проведеного у листопаді-грудні 2016 р.).
Шліхта Н., Шліхта І. Курс “Основи академічного письма“.
Десять принципів академічної доброчесності для викладачів (пер. з англ.).
Фундаментальні цінності академічної доброчесності (пер. з англ.).
Антиплагіатна ініціатива “Дисергейт”
ГО ТРОН (партнер Ініціативи).
Благодєтєлєва-Вовк С. Про необхідність поєднання державного та громадського контролю щодо викорінення негативних практик в освіті.
Кодекси етики
Звіт про результати моніторингу прозорості антикорупційної політики закладів вищої освіти України «Індекс прозорості антикорупційної політики закладів вищої освіти (2017)».
Дискусія на “Літакценті”
Шелухін В. Плагіат: звідки у гідри голови?
Петренко-Цеунова О. Положення про академічний постмодернізм: самоплагіат (думки фахівців).
Семків Р. Плагіат: епідемія чи невігластво?
Мокрик Р. Університет. Довіра: про плагіат по-чеськи.
Різне
Чи я плагіював? Змістовний рисунок із видами плагіату. Переклад з англ. — Проект сприяння академічній доброчесності в Україні.
Академічна доброчесність в університеті. Онлайн-курс.
Академічна доброчесність: як запустити процес змін. Матеріали дискусії у Київській школі економіки, з презентаціями.
Бахрушин В. Академічний плагіат і самоплагіат в науці та вищій освіті: Нормативна база і світовий досвід.
Благодєтєлєва-Вовк С. Плагіат як ознака суспільної деградації.
Віртуальний “Круглий стіл” — цікаві думки про академічну доброчесність.
Єсилевський С. В Україні є цілі галузі, де продукується псевдонаукова маячня, плагіат і фальсифікація даних.
Єсилевський С. Почему плагиат в науке – абсолютное зло.
Ігнатенко О. Мстивий зяблик, який галасує.
Козьменко С., Остапенко Л. Мережа, етика і фінансування української наукової преси.
Курбатов С. Етичні принципи в академічній діяльності.
Лютий Т. Плагіат. Злочин та кара.
Онищенко О. Чому студенти списують.
Плагіат у вищій освіті. Послуги з написання студентських робіт на замовлення: аналіз ситуації у вищій освіті Великобританії та подальші кроки. QAA — Агенція забезпечення якості вищої освіти Великобританії. Пер. з англ.
Прокопенко Ю. «Без руху знизу – «верх» нічого не зробить».Як у Міносвіти бачать боротьбу з плагіатом, імітацією досліджень та за «чисту науку»: Інтерв’ю з Юрієм Рашкевичем.
Сацик В. Академічна доброчесність: міфічна концепція чи дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти?
Сацик В. Сучасні стандарти академічного письма (вимоги провідних світових видавництв та університетів).
Сідляренко А. Академічна доброчесність: практичний вимір.
Совсун І., Чубко А. Подолати плагіат. Місія неможлива? (апологія Національного репозитарію академічних текстів)
Стукало Н.В., Ковальчук К.В., Литвин М.В. та ін. Плагіат у студентських роботах: методи виявлення та запобігання : Метод. посібник. Дніпро, 2013.
Emil Filtenborg, Stefan Weichert. Academics in Ukraine Fighting Against Rampant Misconduct.
Чимало матеріалів в останні роки також опубліковано у “Дзеркалі тижня” і на “Українській правді“, перелічити їх тут важко.
Немає коментарів:
Дописати коментар